Słonina do Pińczowa, Stemplewski do Kielc. Roszady na stanowiskach dyrektorów

Data publikacji: 23.01.2019 14:42
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.6.2016 Pińczów. Szpital Powiatowy w Pińczowie.

27.6.2016 Pińczów. Szpital Powiatowy w Pińczowie.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Krzysztof Słonina, radny powiatowy w Pińczowie i były wójt gminy Kije będzie prawdopodobnie nowym dyrektorem pińczowskiego szpitala. Obecnie pełni tam funkcję kierownika wydziału organizacyjnego i prawnego.

Jak informuje Krzysztof Słonina, w styczniu dotychczasowy dyrektor lecznicy Bartosz Stemplewski upoważnił go do pełnienia obowiązków przy wielu czynnościach związanych z funkcjonowaniem szpitala. W związku z tym, Krzysztof Słonina zapowiedział, że będzie się ubiegał o fotel dyrektora lecznicy.

Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski informuje, że nowy dyrektor pińczowskiego szpitala, prawdopodobnie zostanie powołany na to stanowisko po rozstrzygnięciu konkursu, który zostanie ogłoszony niebawem.

Jak informowaliśmy, Bartosz Stemplewski rezygnuje z kierowania pińczowską placówką, bo objął obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Krzysztof Słonina sprawował urząd wójta przez cztery kadencje. W 2018 roku nie ubiegał się o reelekcję. Został natomiast wybrany do rady powiatu pińczowskiego. Startował z listy Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego Dla Ponidzia, uzyskując 613 głosów.

Reklama