Rafał Lipiec nie jest już dyrektorem ostrowieckiego szpitala

Data publikacji: 24.01.2019 08:52 / Data aktualizacji: 24.01.2019 12:46
Autor: Iwona Murawska , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital

Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital
Ostrowiec Świętokrzyski. 05.01.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Rafał Lipiec, dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowcu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jego decyzję zaakceptował już zarząd powiatu ostrowieckiego, który powołał Aldonę Jarosińską, jako pełniącego obowiązki dyrektora lecznicy, informuje Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowickiego. Tę funkcję będzie pełnić do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora.

Jak informowaliśmy, próby odwołania Rafała Lipca z funkcji dyrektora trwały od kilku miesięcy. Zarząd powiatu ostrowieckiego twierdził, że działania dyrektora powodują zadłużanie się tej placówki. 

Pod koniec ubiegłego roku, z wnioskiem o odwołanie Rafała Lipca wystąpił starosta ostrowiecki. Ponieważ dotychczasowy dyrektor szpitala jest także radnym Starachowic, zgodę na jego odwołanie musieli wyrazić także starachowiccy radni, którzy nie zgodzili się na ten krok.

Konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie ogłoszony najpóźniej do końca marca. Zadłużenie lecznicy na koniec 2018 roku sięgnęło 69 mln zł, a szacowana strata, którą będzie musiał pokryć samorząd, to ponad 16 mln zł.

Reklama