Poseł Michał Cieślak otworzył trzecie biuro w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 26.01.2019 19:47
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie biura poselskiego Michała Cieślaka

Otwarcie biura poselskiego Michała Cieślaka
Sędziszów. 26.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Sędziszowie przy ul. Dworcowej otwarte zostało biuro poselskie Michała Cieślaka z Porozumienia Jarosława Gowina. Po Staszowie i Busku-Zdroju, to trzecia miejscowość w regionie świętokrzyskim, w której parlamentarzysta będzie miał biuro.

Michał Cieślak zadeklarował pomoc mieszkańcom powiatu jędrzejowskiego oraz samorządowcom w sprawach, z jakimi będą się do niego zwracać. Poinformował, że w Sędziszowie on oraz prawnik będą pełnili dyżury raz w miesiącu.

Zdaniem posła, biura parlamentarne są potrzebne. Wyborcy mogą zgłosić w nich swoje problemy, zadawać pytania i zwracać się o pomoc, natomiast posłowie mogą ich problemy poznać. Jak mówił, mieszkańcy często zwracają się do niego z prozaicznymi sprawami, których nie mogą sami załatwić, m.in. dotyczącymi chodników, przejść dla pieszych, czy rowów. Do biura przychodzą też osoby niepełnosprawne, które mają problemy z urzędami, czy przepisami.

Poseł zaznaczył, że nie brakuje również ludzi z bardzo ciekawymi pomysłami, propozycjami i rozwiązaniami systemowych zmian w prawodawstwie państwa, np. w zakresie emerytur i rent. Często te sugestie i uwagi znajdują uznanie w administracji państwowej i są wprowadzane - mówił.

Jak powiedział Andrzej Stabrawa, prezes Porozumienia Jarosława Gowina w powiecie jędrzejowskim, biuro parlamentarne posła Michała Cieślaka w Sędziszowie powstało w miejsce biura Komitetu Jarosława Gowina, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy miejscowości chętnie do niego przychodzili, aby informować o ważnych dla nich sprawach. Dwa razy w tygodniu w biurze dyżurować będzie Bożena Wójcik, radna Sędziszowa, natomiast w soboty dyżury pełnić będzie Andrzej Stabrawa.  

Michał Cieślak poinformował, że w lutym otworzy w Kielcach swoje czwarte w regionie biuro poselskie.

Otwarcie biura poselskiego Michała CieślakaSędziszów. 26.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama