Najlepszy rok w historii SSE Starachowice

Data publikacji: 28.01.2019 15:26
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja podsumowująca rok w SSE. Na zdjęciu od lewej: wiceprezes SSE Miłosz Pamuła, poseł PiS Krzysztof Lipiec, prezes SSE Marcin Perz

Konferencja podsumowująca rok w SSE. Na zdjęciu od lewej: wiceprezes SSE Miłosz Pamuła, poseł PiS Krzysztof Lipiec, prezes SSE Marcin Perz
Starachowice. 28.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

2018 był rekordowym rokiem dla starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zysk wyniósł półtora miliona złotych. To trzykrotnie więcej niż w 2017 roku. Prezes spółki Marcin Perz informuje, że przedsiębiorcy na terenach zarządzanych przez strefę zainwestowali w ubiegłym roku ponad pół miliarda złotych, a w ciągu ostatnich trzech lat łącznie ponad miliard złotych.

Dla porównania w okresie od 1997 do 2015 (18 lat) całość inwestycji przekroczyła dwa miliardy. Zdaniem Marcin Perza taki wzrost był możliwy dzięki zmianom wprowadzonym przez rząd. Objęcie całego kraju ulgami przysługującymi w specjalnych strefach ekonomicznych spowodowało szybki rozwój przedsiębiorstw. Dzięki temu po raz pierwszy w historii inwestycje w starachowickiej strefie były większe niż w krakowskiej.

Przedsiębiorcy działający w strefie zatrudniają ponad 9 tysięcy osób, a tylko w ciągu minionych trzech lat powstało 2200 miejsc pracy.

Poseł Krzysztof Lipiec zaznaczył, że zmiany w organizacji działalności gospodarczej są zasługą rządu Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki temu wzrasta atrakcyjność inwestycyjna województwa świętokrzyskiego. Skuteczność zarządu strefy poświadcza fakt, że drugie w Polsce zezwolenie na prowadzenie działalności w myśl nowych przepisów zostało wydane właśnie w Starachowicach.
Obecnie procedowane są kolejne zezwolenia na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Firmy chcą zainwestować około 250 milionów złotych.

W przyszłości mają się pojawić także ułatwienia komunikacyjne, czyli reorganizacja transportu miejskiego czy - w dalszej perspektywie - modernizacja drogi krajowej numer 42 i obwodnicy Starachowic.

Reklama