Scena "Kubusia" otwiera się na najmłodszych aktorów

Data publikacji: 30.01.2019 11:48
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
III Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie”

III Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie”
Fot. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ponownie otwiera swoja scenę dla najmłodszych aktorów. Rozpoczyna się III Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie”. Grupy teatralne szkolne i przedszkolne mogą się zgłaszać do 24 marca.

Karolina Gregorczyk, specjalista do spraw marketingu w „Kubusiu”, koordynator projektu zaznacza, że chętni muszą spełnić kilka wymogów. - Muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na naszej stronie internetowej i wysłać wraz z płytą - nagraniem scen ze spektaklu lub całego spektaklu na adres teatru - wyjaśnia Karolina Gregorczyk.

W przeglądzie mogą wziąć udział grupy uprawiające różne formy teatralne, reprezentujące przedszkola, szkoły, domy kultury i placówki oświatowo-wychowawcze z województwa świętokrzyskiego. Zespół nie może być większy niż 25 osób. Czas trwania przedstawienia wraz z montażem i demontażem scenografii musi się zamknąć w 30 minutach.

Prezentacje konkursowe zaplanowano na 15 kwietnia. Odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola i szkoły podstawowe. W dwóch dotychczasowych edycjach przeglądu udało się zaprezentować 24 spektakle. Regulamin i formularz zgłoszenia są dostępne na stronie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Wszelkich informacji udziela też Karolina Gregorczyk, telefon: 698-859-302 lub mail: karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl.

Reklama