Kielczanki wróciły ze zgrupowania kadry A

Data publikacji: 31.01.2019 22:08
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
09.09.2017 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - MKS Perła Lublin. Dominika Więckowska

09.09.2017 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - MKS Perła Lublin. Dominika Więckowska
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozgrywające Korony Handball Dominika Więckowska i Honorata Syncerz wróciły ze zgrupowania seniorskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. „Biało-czerwone” w krajowym składzie trenowały przez trzy dni w Kobierzycach. Dla obu kielczanek były to pierwsze powołania do kadry A.

Dominika Więckowska z dobrej strony pokazywała się dotychczas w młodzieżowej reprezentacji Polski i kadrze B.

- Było to z pewnością nowe, pozytywne doświadczenie. Praca na wysokim poziomie z wieloma dobrymi zawodniczkami. Jestem przekonana, że zaprocentuje na boisku - stwierdziła 21-letnia szczypiornistka. 

Honorata Syncerz jest liderką Korony Handball i najskuteczniejszą na tę chwilę szczypiornistką PGNiG Superligi. W 14 meczach rzuciła 102 bramek. Kielczanka nie myśli na razie o kolejnych powołaniach, ani o występach w reprezentacji Polski.

- Dla mnie najważniejsze jest to co tu i teraz. Będę pracowała nad tym, żeby się jeszcze zbliżyć do tej reprezentacji. Samo to nie przyjdzie, najważniejsza jest praca. Tak naprawdę każda ma szansę. Nawet ta, która teraz nie była powołana - uważa 26-letnia piłkarka ręczna.   

W czwartek powołanie na konsultację szkoleniową kadry młodzieżowej otrzymała Magda Więckowska, a do reprezentacji Polski juniorek Klaudia Wawrzycka i Michalina Pastuszka. Wszystkie są wychowankami kieleckiego klubu.

Reklama