Kolejne wyłudzenie "na policjanta". Oszust został zatrzymany

Data publikacji: 01.02.2019 10:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 21.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Współpraca kieleckich i szczecińskich funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie 22-letniego mężczyzny, podejrzanego o wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Mężczyzna miał oszukać 86-letniego mieszkańca Kielc. Senior mógł stracić nawet 100 tysięcy złotych.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach informuje, że początek tej historii miał miejsce we wtorek wieczorem. Wówczas do jednej z placówek pocztowych w Szczecinie przyszedł 22-letni mężczyzna, który chciał wypłacić 20 tysięcy złotych, które dostał od wujka.

- Personel postanowił zareagować i sprawdzić, czy pieniądze nie pochodzą z przestępstwa. W związku z tym zgłoszono sprawę na policję. Śledczy ustalili, że przekaz pochodzi od 86-letniego mieszkańca Kielc - mówi Karol Macek.

W ten sposób informacja wpłynęła do kieleckich policjantów. Ustalono, że senior kilka godzin wcześniej rozmawiał przez telefon z rzekomym funkcjonariuszem CBŚP, który oświadczył, że zajmuje się sprawami wyłudzeń i oszustw bankowych.

- W ten sposób zmanipulował mieszkańca Kielc, który dokonał 6 przekazów pocztowych na dwa różne nazwiska. Okazało się, że senior nikomu tego nie zgłosił - wyjaśnia Karol Macek.

Śledczy ustalili, że wszystkie pieniądze zostały już wypłacone, ale przy ostatniej transzy zauważono 22-letniego mężczyznę. Oszusta zatrzymano w Szczecinie. Dzień później został przewieziony do Kielc, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policja zapowiada kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Reklama