CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – SOBOTA [2 LUTEGO]

Data publikacji: 02.02.2019 06:00
Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Onkologii. ŚCO

Świętokrzyskie Centrum Onkologii. ŚCO
Kielce. 01.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dzień otwarty w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, pogrzeb kolejnych żołnierzy niezłomnych rozstrzelanych w zgórskim lesie. To najważniejsze wydarzenia soboty.

Z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich będzie można dziś skorzystać w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Podczas dnia otwartego panie będą mogły m.in. wykonać mammografię i cytologię, a każdy chętny będzie mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji z lekarzami, m.in. onkologiem, ginekologiem – onkologiem, informuje profesor Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO. Początek o godzinie 9.00.

*****

02.02.2017 Kielce. Msza za zakonnice i braci zakonnych.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś przypada Dzień Osób Konsekrowanych, który został ustanowiony w 1997 roku przez papieża Jana Pawła II. W Kielcach spotkanie konsekrowanych rozpocznie się jutrznią, odprawioną o 9:15 w Wyższym Seminarium Duchownym. O 11.00 w bazylice katedralnej rozpocznie się msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety, w czasie której osoby konsekrowane odnowią swoje przyrzeczenia. W tym dniu zbierane są także datki na rzecz zgromadzeń klauzurowych.

*****

Szczątki żołnierzy niezłomnych odnalezione w zgórskim lesieZgórsko / Fot. Niezłomni - Fundacja im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki"

Kolejni żołnierze niezłomni doczekają się godnego pochówku. W sobotę odbędzie się uroczysty pogrzeb Jana Wosińskiego oraz Piotra Pecela - partyzantów AK oraz NSZ zamordowanych przez komunistów w Zgórsku koło Kielc. [CZYTAJ WIĘCEJ]

*****

Nowa Słupia. Uroczystości z okazji odzyskania praw miejskich01.02.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Dziś drugi dzień uroczystości związanych z odzyskaniem praw miejskich przez Nową Słupię. W Rudkach zaplanowano obchody związane z 60-leciem działalności Gminnego Ośrodka Kultury. Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00. Uroczystościom towarzyszyć będzie występ zespołu góralskiego „Hajduki”.

Tagi do tego wpisu
Reklama