Projekt dla buskich seniorów

Data publikacji: 02.02.2019 12:15
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 24.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

„Dla Dobra Rodziny” - taką nazwę nosi nowy projekt Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Jest realizowany wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju.

Celem jest głównie pomoc rodzinie, a także zaspokojenie oczekiwań seniorów. Jak poinformowała nas Anna Kania - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, na seniorów czeka wiele zajęć. Osoby starsze będą mogły uczestniczyć m.in. w warsztatach terapeutycznych, skorzystać z poradnictwa specjalistycznego, zajęć edukacyjnych, kulturalnych czy sportowych.

-  Staramy się aktywizować seniorów, głównie społeczne. Dlatego już wkrótce nasi podopieczni będą mogli skorzystać z zajęć muzycznych, wokalnych, gimnastycznych czy plastycznych - zaznaczyła dyrektor.

Jak z kolei informuje Aleksandra Kowalska, kierownik świetlicy środowiskowej i klubu seniora w Busku-Zdroju, w ramach projektu zorganizowane zostaną także jednodniowe wyjazdy integracyjne, rajdy piesze oraz panele dyskusyjne.

- Wyjazdy i pikniki mają na celu integrację seniorów. Będziemy się starać organizować zajęcia w sołectwach gminy dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą dojechać do Buska - zaznacza Aleksandra Kowalska.

Dwuletni projekt jest  finansowany ze środków unijnych. Łącznie na organizację wyjazdów i warsztatów przeznaczono około 2 milionów złotych.

Reklama