CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – PONIEDZIAŁEK [4 LUTEGO]

Data publikacji: 04.02.2019 06:00
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz , Ewa Pociejowska-Gawęda , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Proces w sprawie zabójstwa z ubiegłego roku mającego miejsce przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach oraz przekazanie komputerów dla szkół podstawowych z terenu gminy Jędrzejów - to najważniejsze wydarzenia poniedziałku, 4 lutego.

*****

Pracownia komputerowaFot. Marlena Płaska / Radio Kielce

13 komputerów trafi do szkół podstawowych z terenu gminy Jędrzejów. Zostaną przekazane przez dyrekcję ARiMR w SP w Potoku Wielkim.

*****

Jędrzejów. Kwalifikacja wojskowaFot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Rozpoczynają się kwalifikacje wojskowe. W tym roku w regionie świętokrzyskim zostanie wezwanych około 4 tysięcy poborowych. Będą to mężczyźni urodzeni w 2000 roku oraz osoby z roczników 1995-1999, które dotychczas nie stawiły się przed komisją lub orzeczono wobec nich kategorię B, oznaczającą czasową niezdolność do służby wojskowej.

*****

Sąd 15.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rozpoczyna się proces Mireli Z. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo 28-letniego kolegi. Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach.

*****

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w KielcachFot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dziś odbędzie się spotkanie autorskie z Mają Wolny. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Reklama