Decyzja zapadła. Liceum się przeprowadzi

Data publikacji: 04.02.2019 07:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

To już pewne. III Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach od września przeniesie się do nowej siedziby. Szkoła zajmie część pomieszczeń po wygaszonym Gimnazjum numer 4 na osiedlu Południe. Dotychczas mieściła się w Młodzieżowym Domu Kultury.

Jak informuje starosta starachowicki Piotr Babicki zmiana ta znacząco poprawi bazę lokalową liceum. Dodatkowo będzie to pierwsza szkoła średnia na osiedlu Południe. Zdaniem starosty dzięki temu może poprawić się rekrutacja spośród uczniów mieszkających w tej części miasta. Lepsza baza lokalowa może także przyciągnąć młodzież z powiatów ościennych.

Kompleks edukacyjny, w którym mieści się Gimnazjum nr 4, a także szkoła podstawowa i przedszkole, przeszedł gruntowny remont. Wykonano termomodernizację, wymieniono oświetlenie i okna. Energia czerpana jest z paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo liceum dostałoby więcej pomieszczeń, niż ma obecnie. W sąsiedztwie jest Miejska Hala Sportowa i boisko. III Liceum Ogólnokształcące, to najmniejsza szkoła średnia w mieście, obecnie ma trzy klasy. Od września, w związku z reformą edukacji, będzie ich co najmniej cztery. Dzięki zmianie lokalu, łatwiej będzie przyjąć większą liczbę uczniów.

Starosta starachowicki zaznacza, że gmina użyczyła budynku bezpłatnie na 25 lat z dwuletnim okresem wypowiedzenia. Powiat będzie ponosił koszty związane z bieżącymi opłatami za media. Szkoła zostanie przeniesiona od nowego roku szkolnego. Pomieszczenia w Młodzieżowym Domu Kultur, który należy do powiatu, zostaną zagospodarowane na inną działalność.

Reklama