Trzy osoby walczą o stanowisko dyrektora Instytutu Dizajnu

Data publikacji: 04.02.2019 12:52
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.11.2018 Kielce Instytut Dizajnu

29.11.2018 Kielce Instytut Dizajnu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trzy osoby ubiegają się o stanowisko dyrektora Instytutu Dizajnu w Kielcach. Jak wyjaśnia Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego, któremu podlega instytut, ewentualne kolejne zgłoszenia mogą jeszcze nadejść pocztą. Zwycięzcę poznamy najwcześniej w marcu.

Konkurs został ogłoszony pod koniec ubiegłego roku, po tym, jak z Instytutem Dizajnu pożegnał się jego poprzedni szef artystyczny, Krzysztof Kucharczyk. Na początku listopada został on wicedyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku.

Termin składania zgłoszeń upłynął 31 stycznia. Dokumenty dostarczyły trzy osoby. Dyrektor Rafał Nowak ujawnia tylko tyle, że wszystkie są związane z Kielcami. Teraz organizatorzy czekają na ewentualne zgłoszenia, które mogą nadejść pocztą. Potem zostanie wyznaczony termin, kiedy kandydaci odbędą rozmowy z komisją konkursową. Jak podkreśla Rafał Nowak trzeba będzie poczekać na efekt rozmów z prezentem Kielc, Bogdanem Wentą.

- Uzgodniliśmy z panem prezydentem, że najpierw będą zmiany w urzędzie miasta, a potem dopiero rozstrzygniemy nasz konkurs - wyjaśnia.

Wobec nowego dyrektora Instytutu Dizajnu, który będzie jednocześnie zastępcą dyrektora Wzgórza Zamkowego są bardzo konkretne plany.

- Chcieliśmy, aby nowy dyrektor był osobą, która wprowadzi Instytut Dizajnu na kolejny poziom rozwoju i nada mu nowy impuls rozwojowy. Coś, co kilka lat temu wydawało się science fiction, dzisiaj zaczyna wchodzić do naszych domów, więc i dizajn i projektowanie muszą temu odpowiadać. Poza tym prowadzimy bardzo szeroką działalność, bo oprócz tej związanej z wystawiennictwem, organizujemy wiele różnych warsztatów, więc chcielibyśmy, aby nowa osoba była w stanie to wszystko połączyć i przygotować jeszcze lepszą ofertę dla mieszkańców -podkreśla dyrektor Rafał Nowak.

Instytut Dizajnu jest częścią Wzgórza Zamkowego.

Reklama