CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – WTOREK [5 LUTEGO]

Data publikacji: 05.02.2019 06:00
Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do stolicy regionu przyjedzie dziś oficjalna delegacja policji z partnerskiego miasta Gotha, projekcja filmu „Jaster. Tajemnica Hela” w „Przystanku Historia”. To najważniejsze wydarzenia wtorku.

W Kielcach będzie przebywać oficjalna delegacja policji z partnerskiego miasta Gotha w Niemczech. Celem spotkania z polskimi funkcjonariuszami jest wymiana doświadczeń i kontynuowanie współpracy, która była realizowana w latach ubiegłych. Tematy, o których będą dyskutować policjanci z Kielc i Gotha to m.in. zwalczanie handlu narkotykami i wandalizmu.

*****

03.03.2017 Kielce. Przystanek HistoriaFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Projekcja filmu „Jaster. Tajemnica Hela” odbędzie się dziś w „Przystanku Historia” przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Obraz przedstawia historię niesłusznie posądzonego o zdradę żołnierza Armii Krajowej, którego prewencyjnie skazano na śmierć. Początek o godzinie 17.00. [CZYTAJ WIĘCEJ]

*****

Poseł Andrzej KryjFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W szkole podstawowej w Sadowiu, w powiecie opatowskim odbędzie się konkurs wiedzy o Sejmie z inicjatywy posła Andrzeja Kryja. Przyjadą przedstawiciele Wszechnicy Sejmowej, którzy opowiedzą dzieciom w formie wykładu i prezentacji o parlamencie. Przeprowadzony będzie także test. Najlepsi otrzymają nagrody ufundowane przez np. marszałka Kuchcińskiego.

*****

10.04.2016. Starachowice. Urząd Miasta.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Urzędzie Miasta w Starachowicach przedstawiony zostanie dziś nowy sekretarz miasta. Beata Duda, pełniąca poprzednio tę funkcję, została radną powiatu ostrowieckiego i zrezygnowała ze stanowiska

*****

Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Sądzie Okręgowym w Kielcach -  rozprawa dwóch mężczyzn podejrzanych o handel ludźmi. Chodzi o sprawę czterech podopiecznych domu dziecka w Nagłowicach.

*****

W kieleckim Sądzie Okręgowym dziś także kolejna rozprawa Jakuba Ś. Jest on podejrzany o zabójstwo 42-letniego mieszkańca Jędrzejowa. Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku na jednym z osiedli. Przy klatce schodowej znaleziono wówczas ciało mężczyzny. Śledczy ustalili, że do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań podczas libacji alkoholowej. Potem ciało zostało wyniesione przed blok.

*****

Widok na Urząd Wojewódzki.Kielce. 10.05.2016 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama