Elżbieta Charymska tymczasowo zarządza zamkiem Krzyżtopór

Data publikacji: 05.02.2019 11:45
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zamek Krzyżtopór

Zamek Krzyżtopór
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Elżbieta Charymska od 1 lutego pełni obowiązki dyrektora Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko zastępuje Janusza Wójcika, który po 10 latach szefowania tej instytucji złożył wypowiedzenie, ponieważ nie widział możliwości współpracy z wójtem Iwanisk Markiem Stańkiem.

Jego zdaniem, zmiany, jakie władze gminy chcą wprowadzić, zaszkodzą zamkowi i sam nie chce w tym uczestniczyć.

Włodarz gminy Marek Staniek informuje, że konkurs na nowego dyrektora ogłoszony będzie w maju lub w czerwcu tego roku. Janusz Wójcik nie świadczy już pracy, mimo że wypowiedzenie obowiązuje do końca marca. Jak tłumaczy wójt, ktoś musiał przejąć zamek.

- Pełniąca obowiązki dyrektora ma wyższe wykształcenie, a także studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa, więc ma predyspozycje do tej pracy - mówi wójt.

Elżbieta Charymska jest pracownicą Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, jest żoną radnego PSL. Marek Staniek uważa, że te powiązania nie mają żadnego znaczenia. Uważa, że gmina nie powinna zatrudniać nikogo nowego z uwagi na kiepską sytuację finansową. Ponadto gmina dąży do scalenia obu jednostek.

- Jeden dyrektor, jedna księgowość, zaczynamy tutaj oszczędności, aby mieć środki na szkoły - mówi Marek Staniek.

Prawdopodobnie w czerwcu dojdzie do połączenia Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury oraz Instytucji Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Zgodę na ten krok musi wydać m.in. biblioteka wojewódzka.

Tagi do tego wpisu
Reklama