Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji: 07.02.2019 10:54
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli w Jędrzejowie pięć nielegalnych automatów do gier

Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli w Jędrzejowie pięć nielegalnych automatów do gier
Fot. świętokrzyska policja

Kolejne w regionie zatrzymania osób czerpiących korzyści z hazardu. Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli w Jędrzejowie pięć nielegalnych automatów do gier.

Jak poinformował nas Artur Majchrzak z biura prasowego świętokrzyskiej policji, w trakcie prowadzonych czynności ustalono, że urządzenia te działają na nielegalnym oprogramowaniu oraz do ich użytkowania niezbędna jest odpowiednia koncesja.

Ostatecznie policjanci przejęli skontrolowane automaty oraz blisko 2000 złotych, które znajdowały się w kasetkach urządzeń, a następnie przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Podobne działania prowadzone były także we Włoszczowie. Jak już informowaliśmy, tam funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier.

Na maszynach zainstalowane były gry, prowadzone w celach komercyjnych. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to urządzenia działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji zagrożone jest karą grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

Reklama