Niewłaściwie składował substancje niebezpieczne. Nie pojawił się na rozprawie

Data publikacji: 13.02.2019 13:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Składowisko śmieci w Nowinach

Składowisko śmieci w Nowinach
Nowiny. 03.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wbrew zapowiedziom w Sądzie Rejonowym w Kielcach nie odbyła się zaplanowana na dziś rozprawa Łukasza P., 33-letniego właściciela składowiska odpadów przy ulicy Perłowej w Nowinach. Jak poinformował przewodniczący składu sędziowskiego - sędzia Krzysztof Czarniecki, oskarżony przedstawił zaświadczenie lekarskie, o braku możliwości uczestnictwa w rozprawie. W związku z tym kolejny termin wyznaczono na 13 marca.

Przypomnijmy, Łukasz P. usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy składowania odpadów i substancji niebezpiecznych w sposób zagrażający życiu i zdrowiu człowieka oraz skutkujący obniżeniem jakości powietrza i gruntu. Drugi zarzut dotyczy wprowadzenia w błąd starosty kieleckiego, który wydał pozwolenia na tę działalność.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, w czerwcu ubiegłego roku na placu przy ulicy Perłowej w Nowinach, funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska skontrolowali składowisko, na którym znajdowało się kilka tysięcy pojemników i beczek z substancjami niewiadomego pochodzenia. Część z nich oznaczona była kodem odpadów niebezpiecznych i łatwopalnych.

Niezgodnie z wymogami przechowywano między innymi substancje pochodzące z produkcji farb, olejów i płynów hamulcowych, część z nich przedostała się do gleby. Oskarżonemu w tej sprawie 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama