PO krytykuje PiS za swoje grzechy?

Data publikacji: 14.02.2019 17:16
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Meducki - zastępca burmistrza Miasta i Gminy Łagów, poseł Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskiej PO

Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Meducki - zastępca burmistrza Miasta i Gminy Łagów, poseł Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskiej PO
Kielce. 14.02.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Działacze świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej krytykują Prawo i Sprawiedliwość za zaniedbania w budowie dróg krajowych w regionie. Nie wspominają jednak o tym czego, mimo zapowiedzi nie udało się zrealizować w trakcie rządów koalicji PO-PSL.

Wśród sukcesów poprzedniej ekipy rządzącej, lider PO w regionie - poseł Artur Gierada wymienia m.in. budowę nowego mostu na Wiśle w Sandomierzu wraz z ulicą Lwowską Bis. Tymczasem, budowa tej ulicy nigdy się nie rozpoczęła, mimo oddania do użytku nowej przeprawy w 2011 roku.

Podczas spotkania z dziennikarzami, przewodniczący świętokrzyskich struktur PO stwierdził, że województwo świętokrzyskie jest traktowane przez obecne władze Prawa i Sprawiedliwości po macoszemu pod względem budowy dróg krajowych. Parlamentarzysta powołał się na dane z interpelacji, którą złożył do ministra infrastruktury w sprawie umów na realizację inwestycji dróg krajowych w regionie.

- Porównując dane z ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej do ponad trzech lat rządu Prawa i Sprawiedliwości, możemy zobaczyć, że za czasów PO – PSL w województwie świętokrzyskim zawarto umowy na wykonanie 106 km dróg krajowych, podczas gdy w ostatnim czasie tylko na 12 kilometrów - zaznacza parlamentarzysta.

Przewodniczący podczas spotkania z dziennikarzami podkreślał, że kiedy Platforma oddawała władzę, budowa drogi krajowej S74, czy obwodnicy Wąchocka były wpisane na rządową listę budowy dróg krajowych. Nie wspomniał jednak o tym, że nie zapewniono finansowania tych inwestycji.

Przypomnijmy, że budowa trasy ekspresowej S74 została umieszczona na liście dróg do realizacji w 2007 roku przez rząd Jarosława Kaczyńskiego. Zniknęła z niej po przejęciu władzy przez koalicję PO-PSL.

Reklama