W Jędrzejowie powstanie Centrum Senioralne

Data publikacji: 17.02.2019 18:22
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Centrum Senioralne w Jędrzejowie otrzymało dofinansowanie

Centrum Senioralne w Jędrzejowie otrzymało dofinansowanie
17.02.2019 / Fot. UM Jędrzejów

Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Inwestycja obejmie przebudowę i wyposażenie budynku po byłej Aptece „Cefarmu” przy ulicy 11 Listopada w ramach programu „Senior Plus”.

Centrum Senioralne w Jędrzejowie otrzymało dofinansowanie17.02.2019 / Fot. UM Jędrzejów

Koszt robót szacowany jest na około 400 tysięcy złotych. Dzięki programowi "Senior plus" gmina Jędrzejów uzyskała dofinansowanie w kwocie 300 tysięcy złotych. Znalazła się w gronie 8 gmin z województwa świętokrzyskiego, które jako pierwsze będą budowały lub adaptowały budynki na potrzeby osób starszych.

Jak mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa - centrum ma skupić wszystkie organizacje senioralne działające w mieście.

- Projekt zakłada utworzenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych, który funkcjonowałby do godziny 16:00, natomiast popołudniami z pomieszczeń mają korzystać inne organizacje oraz kluby seniora z Jędrzejowa, które na chwilę obecną porozrzucane są po całym mieście. Ma to być miejsce, w którym seniorzy będą mogli spędzać czas, słuchać wykładów i prowadzić różne formy aktywności - mówi Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa.

Jak dodaje, w ramach inwestycji do zagospodarowania jest prawie 250 metrów kwadratowych. Budynek ma być dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Ma tam powstać m.in. kuchnia, świetlica, duża sala rehabilitacyjna i łazienki.

- Mam nadzieję, że w tym budynku wiele dobrego będzie się działo dla osób starszych - mówi burmistrz. Prace budowlane maja rozpocząć się w marcu i potrwają do listopada tego roku.
W Jędrzejowie funkcjonuje m.in.Uniwersytet Trzeciego Wieku, dwa kluby seniora oraz organizacje emerytów i rencistów. 

Reklama