Chciał zabić rodziców. Trafi do zakładu psychiatrycznego

Data publikacji: 20.02.2019 10:44
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

31-letni Daniel O., podejrzany o usiłowanie zabójstwa rodziców zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy, a wnioskowała o to Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód, która prowadziła postępowanie w tej sprawie. Do zdarzenia doszło w sierpniu 2018 roku, w jednym z domów jednorodzinnych w Wolicy w gminie Chęciny.

Śledczy ustalili, że Daniel O. kilkukrotnie uderzył siekierą swoją matkę Urszulę w głowę i brzuch. Z kolei ojca - Henryka m.in. bił pięściami. W każdym z tych przypadków spowodował obrażenia, które realnie zagrażały życiu. Biegli orzekli, że w chwili popełnienia czynu mężczyzna był całkowicie niepoczytalny.

Sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach informuje, że z uwagi na stan zdrowia psychicznego, podejrzany nie był w stanie rozpoznać znaczenia swoich czynów, ani pokierować swoim zachowaniem.

- Z tych powodów postępowanie zostało umorzone. M.in. na podstawie opinii biegłych ustalono, że zachodzi realna obawa, że jeśli Daniel O. pozostałby na wolności, mógłby popełnić podobne czyny w przyszłości. W związku z tym sąd podjął decyzję o umieszczeniu go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, gdzie będzie poddany terapii - powiedział Jan Klocek.

Decyzja jest nieprawomocna. Daniel O. jest tymczasowo aresztowany.

Reklama