Ratownicy medyczni walczą o przywrócenie do pracy

Data publikacji: 22.02.2019 15:08
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sąd Pracy w Kielcach. Rozprawa ws. ratowników medycznych, którzy walczą o przywrócenie do pracy w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego

Sąd Pracy w Kielcach. Rozprawa ws. ratowników medycznych, którzy walczą o przywrócenie do pracy w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego
Kielce. 22.02.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Ratownicy medyczni zwolnieni ze świętokrzyskiego pogotowia zeznawali dziś przed Sądem Pracy w Kielcach. Dostali wypowiedzenia za rzekomą działalność na niekorzyść Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz szkalowanie dobrego imienia dyrektor tej instytucji w mediach społecznościowych.

Obydwaj domagają się przywrócenia do pracy na dotychczasowych warunkach i wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.

Kamil Makowski, jeden ze zwolnionych pracowników, stwierdził przed sądem, że nigdy nie naruszył obowiązków pracowniczych, a wręcz przeciwnie - rzetelnie wykonywał powierzone mu zadania i przez wiele lat reprezentował firmę podczas mistrzostw w ratownictwie medycznym. Dodał, że był członkiem zamkniętej grupy na portalu społecznościowym i, wbrew zarzutom dyrektor, nigdy nie zamieszczał tam wpisów szkalujących jej dobre imię.

- Myślę, że wstawienie na forum uśmiechniętego emotikonu nie jest niczym obraźliwym - dodał Kamil Makowski.

Jak dodał, nigdy nie wysyłał anonimów, ani do wojewody, ani do ministerstwa zdrowia, w których miałby się skarżyć się na funkcjonowanie firmy.

Łącznie w grudniu 2017 roku zostało zwolnionych pięciu ratowników medycznych. Sprawa pozostałych trzech została już nieprawomocnie zakończona. Postanowieniem sądu pracownicy zostali przywróceni do pracy. Kolejna rozprawa odbędzie się 22 marca.

Reklama