Wielka modernizacja podstawówki w Chęcinach

Data publikacji: 24.02.2019 07:51
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szkoła w Chęcinach

Szkoła w Chęcinach
24.02.2019 / Fot. checiny.pl

Szkoła Podstawowa w Chęcinach przejdzie kompleksowy remont. Wybudowane zostanie także nowe skrzydło, które połączy sale sportową ze skrzydłem dla klas 1-3.

Jak informuje burmistrz Robert Jaworski, to największa placówka oświatowa w gminie. Chodzi do niej około 500 uczniów. Jak dodaje, logistycznie ciężko byłoby przenieść tyle osób do innego budynku, w związku z czym, zdecydowano się inwestycję podzielić na dwa etapy.

Jak dodaje Robert Jaworski, zakres prac obejmuje m.in. wymianę posadzki, parapetów wewnętrznych i drzwi wewnętrznych. Zostaną zamontowane rolety wewnętrzne i osłony na grzejniki. Modernizacji poddana będzie także klatka schodowa. Ponadto powstaną nowe pomieszczenia, w których mieścić się będą m.in. sale lekcyjne. Wybudowane zostanie również skrzydło łączące salę sportową ze skrzydłem dla klas 1-3. Placówka przejdzie także termomodernizację.

Robert Jaworski uważa, że prace mogłyby rozpocząć się w wakacje przyszłego roku. To kolejna modernizacja placówki oświatowej w gminie Chęciny. Dotychczas podobne inwestycje zostały wykonane w szkołach m.in. w Tokarni, Łukowej i Bolminie.

Reklama