Pokrzywdzony przedsiębiorca o byłym staroście: wolałbym go nigdy nie spotkać

Data publikacji: 25.02.2019 20:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sąd Okręgowy w Kielcach. Rozprawa byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka, byłej prezes powiatowej spółki „Top Medicus” Joanny Sz. oraz byłego prezesa zarządu spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach Jana G.

Sąd Okręgowy w Kielcach. Rozprawa byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka, byłej prezes powiatowej spółki „Top Medicus” Joanny Sz. oraz byłego prezesa zarządu spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach Jana G.
Kielce. 25.02.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Pokrzywdzeni przedsiębiorcy zeznawali w sprawie oszustw przy budowie szpitala powiatowego w Opatowie. Za nieprawidłowości przy modernizacji lecznicy odpowiada były starosta Bogusław Włodarczyk, była prezes powiatowej spółki medycznej „Top Medicus” Joanna Sz. oraz Jan G., były prezes zarządu dzierżawiącej szpital spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach.

Prokuratura Okręgowa postawiła byłemu staroście 7 zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw, co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 milionów złotych.

Adam Borcuch, właściciel nieistniejącej już firmy, która prowadziła remont w bloku operacyjnym, do tej pory nie odzyskał ponad 4 milionów złotych. Przedsiębiorca zeznał, że to Bogusław Włodarczyk zaproponował mu podjęcie się tej pracy. Jak zeznał, był zaskoczony, że umowę podpisuje z oskarżonym Janem G.

- Bogusław Włodarczyk wyjaśnił wówczas, że jest to dzierżawca szpitala i z nim trzeba dokonać formalności. Starosta dodał, że mam się nie obawiać i że jest gwarantem. Dodał, że jeżeli nie dostalibyśmy pieniędzy, to on je zapłaci - powiedział Adam Borcuch.

Jak dodaje, ma żal do Bogusława Włodarczyka i czuje się przez niego pokrzywdzony. - Mam zrujnowane zdrowie. Wolałbym go nigdy nie spotkać na swojej drodze, bo gdyby nie on, to nadal prowadziłbym działalność i zrobiłbym coś dobrego dla Polski. Wykonałem setki kilometrów wodociągów, kanalizacji i innych robót, a dzisiaj nie robię nic. Jestem na emeryturze. Komornicy zabrali mi wszystko, zostawili jedynie tysiąc złotych - powiedział pokrzywdzony przedsiębiorca. 

Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Okręgowy w Kielcach. Rozprawa byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka, byłej prezes powiatowej spółki „Top Medicus” Joanny Sz. oraz byłego prezesa zarządu spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach Jana G.Kielce. 25.02.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Reklama