Kolejny alarm bombowy w regionie. Ewakuowano buski hotel

Data publikacji: 27.02.2019 13:58
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 21.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Do kolejnej ewakuacji budynku, spowodowanej fałszywym alarmem bombowym doszło dziś w Busku-Zdroju. Z powodu e-maila zawiadamiającego o podłożeniu ładunku wybuchowego ewakuowano 36 osób, przebywających w jednym z buskich hoteli, przy ul. Ludwika Waryńskiego.

- Nadal trwa przeszukiwanie budynku - informuje Artur Majchrzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Na miejscu są służby ratunkowe i policjanci, którzy dokładnie przeszukują budynek, sprawdzając, czy nie ma tam podejrzanego pakunku - mówi Artur Majchrzak.

Przypomnijmy, że do podobnych sytuacji kilkukrotnie dochodziło w województwie świętokrzyskim w ostatnich dniach i tygodniach. Wczoraj z powodu nieprawdziwych wiadomości o ładunkach wybuchowych ewakuowano urzędy skarbowe w Busku-Zdroju i Ostrowcu Świętokrzyskim - przypomina Artur Majchrzak.

- Tak jak w tamtych przypadkach, wiadomość wpłynęła na skrzynkę mailową. Policjanci będą ustalać, czy za maile odpowiada ta sama osoba. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej i Komendy Głównej Policji - dodaje Artur Majchrzak.

Do podobnych zdarzeń dochodzi ostatnio także w innych częściach kraju. Osobie, która odpowiada za fałszywe zgłoszenie grozi do 8 lat więzienia i pokrycie kosztów akcji.

Reklama