Jest kompromis. Będzie park na Psich Górkach

Data publikacji: 28.02.2019 14:44
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.02.2018 Kielce. Psie Górki

21.02.2018 Kielce. Psie Górki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na Psich Górkach w Kielcach ma powstać park, stworzony przez miasto. Pomysł nie jest nowy, ale do tej pory nie można go było zrealizować, ponieważ większość terenu była własnością prywatnych właścicieli, a ci nie zgadzali się na ten plan.

Do prywatnych osób należy aktualnie 60 procent terenu.

- Udało się jednak osiągnąć porozumienie, na mocy którego 80 procent gruntów przejdzie na rzecz miasta, a pozostałe 20 procent zostanie w rękach prywatnych, ale będzie mogło zostać przeznaczone pod zabudowę. Taką poprawkę zapisano m.in. w zmianach do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego - informuje Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta.

– Mam nadzieję, że ten kompromis zostanie wcielony w życie i będziemy nie tylko posiadać ten teren, ale urządzić tam m.in. alejki, ławki, oświetlenie i zainstalować monitoring. Nie rezygnujemy oczywiście z górki saneczkowej – zaznaczył dyrektor.

Artur Hajdorowicz dodał, że najważniejsze, aby park miał dostępność ze wszystkich stron, czyli od osiedla Kochanowskiego, ulicy Skalistej, Zakopiańskiej i Wojska Polskiego.

Plany miasta dotyczące zagospodarowania Psich Górek zostaną poddane konsultacjom społecznym. Publiczna dyskusja odbędzie się po wakacjach.

Podobne wiadomości
Reklama