Czy pobiją ubiegłoroczny rekord? Dziś kolejna zbiórka dla potrzebujących

Data publikacji: 02.03.2019 07:40
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Sędziszów. 03.02.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

8. Bal Charytatywny odbędzie się w Miedzierzy, w gminie Smyków, w powiecie koneckim. - Całkowity dochód z tegorocznej imprezy przeznaczony zostanie na pomoc kilku potrzebującym rodzinom - informuje Agnieszka Kastarynda, jedna z założycielek Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Smyków.

- Od ośmiu lat pomagamy najczęściej niepełnosprawnych dzieciom i ich rodzinom. Także w tym roku będziemy się starali pomóc kilku osobom, a zebrane pieniądze przeznaczymy na ich rehabilitację - dodaje Agnieszka Kastarynda.

Podczas balu, w którym udział weźmie około 170 gości, nie zabraknie licytacji. Pod młotek pójdą m.in. koszulki z autografami znanych osób oraz rękodzieło artystyczne.

- Największym zainteresowaniem cieszą się u nas sportowe gadżety. Wylicytować będzie można koszulkę i kalendarz z autografem kierowcy rajdowego Rafała Sonika, czy koszulkę wicemistrza świata mistrza kolarstwa szosowego Andrzeja Sypytkowskiego. Pod młotek pójdzie też srebrna biżuteria, męskie zegarki oraz haftowane obrazy wykonane przez miejscowych artystów - wylicza Agnieszka Kastarynda. 

8 Bal charytatywny w Miedzierzy rozpocznie się o godzinie 19.00. Podczas poprzednich balów zebrano około 175 tysięcy złotych, które przeznaczone zostały na pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach, zakup sprzętu ortopedycznego i rehabilitację. 

Tagi do tego wpisu
Reklama