Najpierw bieg, później zimna kąpiel - Gody Morsów w Lasocinie

Data publikacji: 02.03.2019 08:41 / Data aktualizacji: 02.03.2019 17:45
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
I Gody Morsów w Lasocinie

I Gody Morsów w Lasocinie
Lasocin. 02.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Lasocinie, w gminie Łopuszno, odbyły się I Gody Morsów. Celem imprezy było propagowanie aktywnego stylu życia oraz promocja gminy.

Około 150 osób wzięło udział w biegu na dystansie 800 metrów, który poprzedził wspólne wejście do wody. Pierwszy na linię mety wbiegł Paweł Ożóg ze stowarzyszenia Zabiegani Kielce. Jak powiedział, do końca ważyły się losy zwycięstwa.

- Wraz z kolegą biegliśmy razem, walczyliśmy do końca, mnie udało się wygrać. Generalnie bardzo fajny bieg, happeningowy, dopisała pogoda. Świetna atmosfera, a po chwili wspólna kąpiel. Wielkie brawa dla organizatorów i oby więcej takich imprez - podkreślił zwycięzca.

Kilkudziesięciu śmiałków postanowiło po biegu wykąpać się w miejscowym zalewie. Najstarszym mężczyzną, który zażył kąpieli był 68-letni Zbigniew Szwajkowski z Włoszczowy.

- Zdrowie mi dopisuje, morsuję już od dłuższego czasu. Zawsze miałem do czynienia z wodą, ponieważ byłem ratownikiem wodnym - mówił.

Zapytany, czy kąpiel w lodowatej wodzie jest bezpieczna pan Zbigniew odparł, że jak najbardziej, o ile w odpowiednim momencie wyjdzie się z wody.

Na zakończenie imprezy zorganizowano ognisko, a na wszystkich uczestników czekał faszerowany dzik. Wolny czas umilał wszystkim youtuber Krystian Gradu Grad.

Organizatorami I Godów Morsów były: LZS Lasocin oraz stowarzyszenie Łopuszno Active Team.

Tagi do tego wpisu
Reklama