Relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki w sandomierskim kościele

Data publikacji: 03.03.2019 17:37
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki  do kościoła św. Pawła w Sandomierzu. Przy ołtarzu ojciec  Gabriel Bartoszewski, pierwszy z prawej ks. kanonik  Krzysztof Rusiecki proboszcz parafii św. Pawła w Sandomierzu

Sprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki do kościoła św. Pawła w Sandomierzu. Przy ołtarzu ojciec Gabriel Bartoszewski, pierwszy z prawej ks. kanonik Krzysztof Rusiecki proboszcz parafii św. Pawła w Sandomierzu
Sandomierz. 03.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Do kościoła św. Pawła w Sandomierzu zostały sprowadzone relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej „Solidarności”, obrońcy praw człowieka w PRL, zamordowanego przez funkcjonariuszy SB w październiku 1984 roku.

Jak powiedział ks kanonik Krzysztof Rusiecki, proboszcz parafii św. Pawła, relikwie księdza Jerzego mają być inspiracją do tworzenia dobra, do skorzystania z nauki, jaką pozostawił i przykładu. Jest to szczególnie istotne teraz, gdy tak wiele jest podziałów wśród Polaków.

- Myślę, że odrodzenie myśli życia społecznego, patriotycznego i religijnego związane jest z odczytaniem drogi jego życia. To również okazja do nawrócenia się ludzi, którzy pogubili gdzieś pewne  wartości, a wzorując się na księdzu Jerzym Popiełuszce mogą je odzyskać - powiedział proboszcz.

Jego zdaniem bł. ksiądz Jerzy to postać, która powinna inspirować współczesnych kapłanów, aby wiedzieli jaką drogą pasterską prowadzić swój lud boży, poszczególne środowiska i wspólnoty.
Relikwie były sprowadzone kilka dni temu. Zostały umieszczone w specjalnej kapsule, którą  uroczyście zamontowano w relikwiarzu. Został on ustawiony przy ołtarzu św. Barbary - współpatronki parafii. Poświęcenia relikwii dokonał ojciec Gabriel Bartoszewski, kapucyn.

Reklama