Najpierw posprzątają, później posadzą kwiaty

Data publikacji: 06.03.2019 12:44
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Park Miejski im. Stanisława Staszica w Kielcach

Park Miejski im. Stanisława Staszica w Kielcach
Kielce. 14.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wiosenne porządki w pełni. Służby miejskie w Kielcach przystąpiły do sprzątania terenów zielonych, m.in.: skwerów, placów, trawników i pasów rozdzielających jezdnie. Zdaniem mieszkańców widać, że w mieście coś się dzieje i czuć zbliżającą się wiosnę. Pracowników zieleni miejskiej widać w różnych miejscach, widać także efekty ich pracy.

Marian Skorodzień z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych zaznaczył, że gdy tylko zima nieco odpuściła rozpoczęły się prace porządkowe. Na razie to głównie grabienie liści pozostałych po jesieni.

– Posprzątany został już m.in. Park Miejski, ulice: Ogrodowa, Aleja Legionów, Tarnowska. Niebawem rozpoczną się prace na Ślichowicach, a w dalszej kolejności na terenach należących do wspólnot mieszkaniowych. Efekty widać już w centrum miasta – podkreślił Marian Skorodzień.

Dodał, że wkrótce rozpocznie się również obsadzanie rabat bratkami. Znajdą się m.in. na Rynku i Placu Wolności, ale szczegóły zostaną uzgodnione z pracownikami urzędu miasta. Sprzątanie ulic, chodników i ścieżek rowerowych rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia.

Reklama