W sobotę pożegnamy Ryszarda Mikurdę

Data publikacji: 06.03.2019 15:56
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.02.2019 Kielce. 67. Plebiscyt Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2018. Gala finałowa. „Zasłużony dla świętokrzyskiego sportu” Ryszard Mikurda

01.02.2019 Kielce. 67. Plebiscyt Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2018. Gala finałowa. „Zasłużony dla świętokrzyskiego sportu” Ryszard Mikurda
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uroczystości pogrzebowe Ryszarda Mikurdy - zmarłego 5 marca działacza sportowego i legendy świętokrzyskich sportów motorowych - odbędą się w najbliższą sobotę. Rozpocznie je o godzinie 12.00 msza święta w kościele świętego Józefa Robotnika w Kielcach.

POSŁUCHAJ WSPOMNIENIA O RYSZARDZIE MIKURDZIE:

Ryszard Mikurda był jednym z najbardziej zasłużonych działaczy świętokrzyskiego sportu motorowego, ale też regionalistą, dziennikarzem i niezrównanym gawędziarzem, o czym mogli Państwo się przekonać, słuchając na naszej antenie jego opowieści i komentarzy.

Ze sportami motorowymi związany był od niemal 60. lat. Był sędzią klasy międzynarodowej, komandorem imprez motocyklowych, samochodowych i kartingowych, a także organizatorem zlotów motocykli SHL. Był również autorem książek o motocyklu SHL, produkowanym w Kielcach. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego imienia profesor Zofii Żukowskiej.

Ryszard Mikurda miał 78 lat. Spocznie na Cmentarzu Nowym w Kielcach obok swojej żony Barbary.

Reklama