Wystawa malarstwa Pauliny Góry w "Wieży Sztuki"

Data publikacji: 08.03.2019 06:00 / Data aktualizacji: 09.03.2019 08:42
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
28.9.2015 Kielce. Wieża Sztuki

28.9.2015 Kielce. Wieża Sztuki
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wernisaż wystawy malarstwa Pauliny Góry odbył się w Galerii "Wieża Sztuki" w Kielcach. Artystka urodziła się w Tuchowie, to miejsce, do którego powraca ze swoimi pracami. Paulina Góra ukończyła studium graficzne oraz liceum humanistyczno-plastyczne w Tarnowie, jednak woli postrzegać siebie jako samouka. Choć z zawodu jest grafikiem, to zajmuje się głównie malarstwem olejnym, akrylowym i rysunkiem.

Swoje prace wystawiała w Polsce, we Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii. Jej obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Obrazy Pauliny Góry przedstawiają portrety dziecięcych twarzy z wielkimi hipnotycznymi oczami. Jak mówiła podczas wernisażu artystka, jej obrazy mogą pomóc w odnajdywaniu wspomnień, ale i dziecięcej wrażliwości i dziecięcego postrzegania świata.

Wystawę malarstwa Pauliny Góry w  Galerii "Wieża Sztuki" w Kielcach można oglądać do 12. kwietnia. Rozmowa z malarką w niedzielę, 10. marca w programie "Pierwszy dzień tygodnia" na antenie Radia Kielce.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama