Szlaki turystyczne w nie najlepszym stanie. PTTK przygotowuje się do nowego sezonu

Data publikacji: 10.03.2019 07:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.3.2016 Św. Krzyż. Na drzewach w Świętokrzyskiego Parku Narodowego pojawiły się oznaczenia Szlaku Św. Jakuba. To metalowe tabliczki, przybijane gwoździami do drzew.

22.3.2016 Św. Krzyż. Na drzewach w Świętokrzyskiego Parku Narodowego pojawiły się oznaczenia Szlaku Św. Jakuba. To metalowe tabliczki, przybijane gwoździami do drzew.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Członkowie świętokrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystycznego-Krajoznawczego przygotowują się do nowego sezonu pieszych wędrówek po Górach Świętokrzyskich. Jak informuje Beata Milewicz z PTTK, w najbliższym czasie członkowie organizacji rozpoczną konserwację szlaków turystycznych.

- Po okresie zimowym oznakowanie szlaków jest w różnym stanie. Informacje o tym mamy od samych turystów, ale także sami spacerujemy po górach i wówczas możemy obserwować, czy dane oznaczenie jest jeszcze czytelne. Natomiast za porządek na szlaku odpowiada nadleśnictwo, przez którego teren on przebiega - wyjaśnia Beata Milewicz.

Jak dodaje, konserwacja szlaków turystycznych potrwa kilka tygodni, ale wszystkie w pełni gotowe do wędrówek będą na długi majowy weekend.

- Najbardziej atrakcyjne pod względem krajobrazu i wartości kulturowych są szlaki czerwone. W naszym regionie takim szklakiem jest szlak im. Edmunda Massalskiego, wiodący z Gołoszyc do Kuźniak. Liczy on 93 kilometry i jest najdłuższy w województwie świętokrzyskim - dodaje Beata Milewicz.

W województwie świętokrzyskim Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze administruje 1500 kilometrów szlaków turystycznych, zarówno górskich, jak i nizinnych, w tym 500 km w samym powiecie kieleckim.

Tagi do tego wpisu
Reklama