Wyjmij rower z piwnicy. Green Velo czeka na rowerzystów

Data publikacji: 10.03.2019 11:25
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pierwszy otwarty w regionie odcinek Green Velo w regionie

Pierwszy otwarty w regionie odcinek Green Velo w regionie
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Wybudowana za unijne pieniądze trasa rowerowa Green Velo czeka na rowerzystów. Jak mówi Jarosław Panek, rzecznik Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego ścieżki rowerowe, które w naszym regionie tworzą trasę są posprzątane i przygotowane na miłośników dwóch kółek.

- Co roku jesienią przeprowadzamy audyt, który sprawdza czy są wszystkie trasy są właściwie oznaczone. Niestety są żartownisie, którzy przestawiają czasem oznakowanie, co powoduje że osoby jadące danym odcinkiem pierwszy raz mogą się zgubić. Ale sprawdziliśmy to, poprawiliśmy znaki lub ustawiliśmy nowe, jeżeli stare były zniszczony. Tak więc trasa jest gotowa i nie ma ryzyka, że ktoś źle pojedzie - zapewnia Jarosław Panek.

Dobrą wiadomością dla rowerzystów jest fakt, że przybyło tak zwanych Miejsc Przyjaznych Rowerzyście, gdzie cykliści mogą się zatrzymać, zjeść lub przenocować. Jarosław Panek informuje, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy ROT przyznał ten certyfikat kilkunastu podmiotom.

- Prowadziliśmy kolejne nabory Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Nie jest łatwo ten certyfikat otrzymać Jak się jednak okazuje motele, restauracje czy gospodarstwa agroturystyczne starają się go zdobyć, bo wiedzą, że turyści przyjeżdżają do nich i jest z tego jakaś korzyść - mówi Jarosław Panek.

Miejsce Przyjazne Rowerzyście powinno mieć między innymi stojaki na rowery, ale też bezpłatny dostęp do narzędzi tak, by turyści mogli naprawić jakąś usterkę w swoim pojeździe. Pełnia lista Miejsc Przyjaznych Rowerzyście oraz najciekawsze miejsca na trasie można zobaczyć na stronie greenvelo.pl.

Tagi do tego wpisu
Reklama