Jubileuszowe targi AGROTECH rekordowe pod każdym względem

Data publikacji: 11.03.2019 13:26
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przygotowania przed XXV Międzynarodowymi Targami Techniki Rolniczej AGROTECH

Przygotowania przed XXV Międzynarodowymi Targami Techniki Rolniczej AGROTECH
Kielce. 11.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ciągnik napędzany metanem, maszyna do uprawy ziemi w czasie suszy, czy biostymulator oparty na substancjach wyłącznie pochodzenia roślinnego - te i wiele innych premierowych produktów największych światowych i polskich marek będzie można oglądać na 25. Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH, które w piątek rozpoczynają się w Kielcach.

W Targach Kielce trwają przygotowania do jubileuszowego przedsięwzięcia. Od rana ulicę Zakładową przemierzają samochody z ciężkim sprzętem, który będzie eksponowany w halach wystawienniczych.

AGROTECH to największa impreza tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej i największa w Polsce organizowana w halach spośród wszystkich branż gospodarki. 7 hal w Targach Kielce już nie wystarcza, specjalnie z myślą o AGROTECH-u wybudowane zostały 4 dodatkowe pawilony o powierzchni 17 tysięcy metrów kwadratowych.

- Jeśli dołączymy bardzo dużą ekspozycję na zewnątrz, to w sumie wystawa będzie mieć prawie 70 tysięcy metrów kwadratowych i będzie największa w historii - zapowiada Kamil Perz, dyrektor wydziału firmy.

Jubileuszowe targi AGROTECH są również rekordowe pod względem liczby wystawców. Swój udział w imprezie zapowiedziało 750 firm z 25 krajów świata, wśród nich najbardziej znane w branży marki, jak New Holland, John Deer, czy Deutz-Fahr. Nie zabraknie też polskich czołowych firm, które odgrywają coraz większą rolę w produkcji maszyn dla przemysłu rolniczego - dodaje Kamil Perz.

Targom AGROTECH po raz 19. towarzyszyć będzie wystawa LAS-EXPO, na której 50 firm zaprezentuje najnowsze osiągnięcia w produkcji maszyn dla przemysłu drzewnego. Ubiegłoroczną ekspozycję w Targach Kielce odwiedziło 70 tysięcy osób.

Tagi do tego wpisu
Reklama