Problematyczny przetarg rozstrzygnięty. Przebudują ulice Witosa i Zagnańską

Data publikacji: 12.03.2019 14:40
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Ulica Witosa

Kielce. Ulica Witosa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 133 miliony złotych będzie kosztować remont ulic: Witosa i Zagnańskiej w Kielcach. Miastu w końcu udało się doprowadzić do rozstrzygnięcia problematycznego przetargu. Jak mówi Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg, prace budowlane mają rozpocząć się w maju. Wcześniej jednak, przez miesiąc prowadzona będzie jeszcze kontrola ze strony urzędu zamówień publicznych.

Jak informowaliśmy, najtańsza oferta w przetargu na przebudowę Zagnańskiej i Witosa przekraczała zaplanowany budżet inwestycji o 40 milionów złotych. Kredyt potrzebny do rozstrzygnięcia przetargu miał być zaciągnięty w Europejskim Banku Inwestycyjnym. W piątek, podczas nadzwyczajnej sesji radni zdecydowali o remoncie drogi kosztem kilku inwestycji, m.in. budowy nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” i napraw kilku mniejszych ulic.

Łączna długość przebudowywanych odcinków, to około 7 kilometrów. Rozbudowa ulic ma usprawnić komunikację w północnej części Kielc. Kolejnym istotnym krokiem w budowaniu spójnego systemu komunikacyjnego w północnej części miasta będzie przedłużenie ulicy Olszewskiego. W planach jest rozbudowanie ulicy w kierunku północnym oraz wybudowanie wiaduktu, który będzie się kończył na obecnym skrzyżowaniu Zagnańskiej i Witosa.

Zwycięzcą przetargu jest firma Strabag. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2020 roku.

Reklama