Kamil Suchański: ktoś wprowadza w błąd prezydenta Wentę

Data publikacji: 13.03.2019 08:29
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce

Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Prezydent Kielc Bogdan Wenta został kilka razy wprowadzony w błąd przez współpracowników - stwierdził przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański, pytany, czy w mieście panuje chaos kompetencyjny. Sprawa dotyczy m.in decyzji o dyscyplinarnym zwolnieniu dyrektora Domu Środowisk Twórczych - Ryszarda Pomorskiego, a potem powołaniu go z powrotem na to stanowisko.

Podobnie zdecydowano w sprawie podstawówki prowadzonej przez Nazaretanki. Miasto wypowiedziało siostrom umowę i dopiero pod naciskiem opinii publicznej rozpoczęło z nimi negocjacje.

- Ktoś w sprawie dyrektora Pomorskiego wprowadził prezydenta w błąd - stwierdził Kamil Suchański. 

- Dokumenty jasno świadczyły, że nie było podstaw do zwolnienia dyrektora, dlatego pozwoliłem sobie wówczas, na własny komentarz do tej decyzji. Podobnie było w przypadku Nazaretanek - podkreślił.

Jak stwierdził gość Radia Kielce, prowadzone przez siostry liceum jest jedną z najlepszych szkół w Polsce.

- Można przypuszczać, że podstawówka będzie równie dobra. Myślę, że prezydent nie miał wiedzy na temat aneksu do umowy zawartej z siostrami przez poprzednika. Mam nadzieję, że strony dojdą do porozumienia - mówił przewodniczący.

Pytany z kolei o komentarz Bogdana Wenty do konkursu na dyrektora ZTM, w którym prezydent oświadczył, że jest zdziwiony faktem, iż wyniki naboru wcześniej znają media niż on, Kamil Suchański stwierdzi, że „widocznie prezydent nie pilotuje tego konkursu dla kogoś - tak jak kiedyś się słyszało, że konkursy były ustawiane”. Zapytany na naszej antenie o konkretne przykłady ustawianych konkursów, stwierdził, że takich dowodów nie ma i nie mówi o konkretnych sytuacjach.

Reklama