Fałszywy policjant z zarzutami. W więzieniu może spędzić osiem lat

Data publikacji: 13.03.2019 11:17
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi Kamilowi K. Mężczyzna jest podejrzany m.in. wyłudzenie metodą „na policjanta” 25 tysięcy złotych. Do zdarzeń doszło w lutym i marcu bieżącego roku w Kielcach i Wrocławiu.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach wyjaśnia, że sprawca współpracował z innymi osobami. Schemat zawsze wyglądał tak samo. Oszuści dzwonili do seniorów i informowali, że banki w których trzymają swoje oszczędności mają problemy. Nakłaniali przy tym do wypłaty pieniędzy i przesłania przekazem pocztowym na adres domniemanego funkcjonariusza policji, aby nie stracić pieniędzy. Miało to równocześnie pomóc w ustaleniu rzekomego sprawcy malwersacji.

W ten sposób oszukali 83-letniego mężczyznę, który przekazał oszustom 25 tysięcy złotych. Następnie próbowali wyłudzić pieniądze od dwóch innych osób. Policjanci zatrzymali Kamila K. w ubiegły czwartek we Wrocławiu. Dzień później usłyszał zarzuty, a decyzją Sądu Rejonowego w Kielcach został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Reklama