Najpiękniejsze atrakcje turystyczne regionu zwiedzisz za pół ceny

Data publikacji: 13.03.2019 14:13
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.10.2018 Chęciny. Widok na zamek

17.10.2018 Chęciny. Widok na zamek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Setki atrakcji turystycznych w całej Polsce będzie można w najbliższy weekend zwiedzać za pół ceny. W akcję włącza się także województwo świętokrzyskie. W regionie tańsze bilety można kupić do 30 atrakcji.

- Poza atrakcjami turystycznymi, niższe o połowę ceny będą obowiązywały w wybranych hotelach i restauracjach - mówi Magdalena Osemka z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Najwięcej ofert gastronomiczno-hotelarskich i agroturystycznych turyści znajdą w Busku-Zdroju i Sandomierzu. Turystyczne atrakcje znajdują się jednak w całym regionie. Zwiedzić będzie można między innymi Bałtowski Kompleks Turystyczny, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach, Zamek Królewski w Chęcinach i Park Etnograficzny w Tokarni.

Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza zwłaszcza do odwiedzenia Tokarni. 

- Zapowiada się przepiękny weekend, sprawdzaliśmy już prognozę pogody. Będzie można zrobić przepiękne zdjęcia plenerowe, odpocząć na łonie natury, wśród zwierząt - mówi. Bilety do Parku Etnograficznego w Tokarni kosztować będą 5 złotych za normalny i 2,50 zł za ulgowy. 

Akcja "Weekend za pół ceny" jest organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Bilety warto kupić wcześniej, bo w niektórych miejscach, takich jak Jaskinia Raj czy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, ich liczba jest ograniczona.

Reklama