Trwa weekend za pół ceny. Tańsze nie tylko zwiedzanie [WYKAZ]

Data publikacji: 15.03.2019 06:07 / Data aktualizacji: 16.03.2019 06:29
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pacanów. Europejskie Centrum Bajki

Pacanów. Europejskie Centrum Bajki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Województwo świętokrzyskie kolejny raz włączyło się w akcję „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Do niedzieli włącznie, w wielu miejscach można nabyć z rabatem bilety do wielu atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych, a także zamówić noclegi w promocyjnej cenie.

Muzeum Wsi Kieleckiej zachęca w weekend do odwiedzenia Parku Etnograficznego w Tokarni oraz Zagrody Czernikiewiczów w Bodzentynie. W obu miejscach bilety wstępu będą do nabycia z 50-procentowym rabatem. I tak w Parku Etnograficznym w Tokarni, dostępnym dla zwiedzających w godzinach od 9.00 do 15.00 turyści zapłacą: 5 złotych za bilet normalny, 2,50 zł za bilet ulgowy, 10 złotych za wejście rodzinne, za bilet z Kartą Dużej Rodziny i Kartą Seniora. Natomiast w Zagrodzie Czernikiewiczów, czynnej od godziny 9 do 17, wejściówka dla dorosłych będzie kosztować 2,50 zł, ulgowa 1 zł, rodzinna 5 zł, bilet z Kartą Seniora 50 groszy. 16 marca w godzinach 9:00-17:00 wstęp będzie bezpłatny.

Dodatkowo w sobotę, 16 marca, zabytkową chałupę będzie można zwiedzić bezpłatnie.

W Muzeum Okręgowym w Sandomierzu ceny biletów wstępu na ekspozycje prezentowane na Zamku Królewskim w Sandomierzu w tym terminie będą także obniżone o 50 procent.
Z kolei Centrum Nauki Leonardo da Vinci w ramach akcji, w sobotę i niedzielę proponuje każdemu odwiedzającemu rabat w wysokości 50 procent na warsztaty przyrodnicze i artystyczne oraz pokazy naukowe. Z taką samą zniżką sprzedawane będą bilety wstępu na dwie wystawy  „Człowiek - niezwykła maszyna”, poświęconej człowiekowi oraz procesom biologicznym zachodzącym w ludzkim organizmie, oraz “Człowiek - trybik w machinie przyrody”.

Do akcji przyłączyło się też Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, które do niedzieli będzie można zwiedzić za połowę ceny. Chętni zagłębią się w Bajkowy Świat, pokonają mroźną Krainę Soria Moria i wezmą udział w spektaklu w Małym Teatrze.

Kampania „Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny” ma na celu promocję ciekawych miejsc w całym kraju i zachęcenie do odwiedzania ich także poza sezonem wakacyjnym.

LISTA WSZYSTKICH PLACÓWEK Z REGIONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI

Reklama