Mieszkania dla osób niepełnosprawnych i starszych powstaną w Jędrzejowie

Data publikacji: 17.03.2019 15:11
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Budynek byłego Domu Kultury przy ulicy Dojazd

Budynek byłego Domu Kultury przy ulicy Dojazd
Jędrzejów / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jędrzejów chce stworzyć tzw. mieszkania chronione dla osób starszych i niepełnosprawnych. Siedem lokali miałoby powstać w pomieszczeniach po kolejowym Domu Kultury przy ulicy Dojazd. Na przeszkodzie w realizacji inwestycji stoi jednak brak wystarczających funduszy.

Do pierwszego przetargu, ogłoszonego przez magistrat nikt się nie zgłosił, a najtańsza oferta w drugim postępowaniu znacząco przekroczyła sumę zarezerwowaną przez gminę, co uniemożliwia rozstrzygnięcie postępowania - mówi Marta Pędzik-Prawda, naczelnik wydziału inwestycji w magistracie. Na realizację zadania gmina przygotowała prawie milion 800 tysięcy złotych, natomiast najniższa oferta opiewa na ponad 2 miliony 400 tysięcy złotych.

- Urzędnicy z magistratu chcą ograniczyć zakres robót. Na ten temat będą w poniedziałek rozmawiać z projektantem - dodaje Marta Pędzik-Prawda. Jej zdaniem nie będzie to jednak łatwe, ponieważ wszystkie prace określone w specyfikacji przetargowej, zostały też ujęte we wniosku o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ograniczenie zakresu robót może więc spowodować zmniejszenie dotacji.

Plan zakłada utworzenie 7 mieszkań o powierzchni około 20 metrów kwadratowych, każde z łazienką i aneksem kuchennym. Na adaptację pomieszczeń, gmina dostała milion złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Reklama