Zdaniem sądu neurochirurdzy niewinni

Data publikacji: 19.03.2019 14:36 / Data aktualizacji: 19.03.2019 15:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Neurochirurdzy Zbigniew K. i Michał T.  oskarżeni o fałszowanie dokumentacji medycznej zostali uniewinnieni

Neurochirurdzy Zbigniew K. i Michał T. oskarżeni o fałszowanie dokumentacji medycznej zostali uniewinnieni
Kielce. 19.03.2019 / Fot. Monka Miller / Radio Kielce

Neurochirurdzy Zbigniew K. i Michał T. są niewinni. Tak uznał Sąd Okręgowy w Kielcach. Medycy byli oskarżeni o fałszowanie dokumentacji medycznej. W grudniu 2017 roku, Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej orzekł, że medycy są winni fałszowania dokumentów, za co otrzymali kary grzywny w wysokości 15 i 17 tysięcy złotych. Lekarze złożyli apelację od tego wyroku.

Według prokuratury, medycy przez kilka miesięcy 2013 r. dopisywali siebie pod protokołami operacji, gdy w rzeczywistości zabieg przeprowadzał tylko jeden z nich. Były przypadki, gdy jeden z lekarzy w czasie, kiedy miał w myśl dokumentacji przeprowadzać zabieg w Skarżysku, w rzeczywistości pracował w innym szpitalu, w Koszalinie. Szpital w Skarżysku-Kamiennej miał stracić na tym procederze około 7 tysięcy złotych.

Przewodniczący składu sędziowskiego Klaudiusz Senator uzasadniając wyrok podkreślił, że główną przyczyną uniewinnienia oskarżonych był fakt, że działali w sposób nieumyślny. Zdaniem sądu, uchybienia powstały wskutek omyłek i rażącego niedbalstwa medyków przy wypełnianiu dokumentacji lekarskiej i medycznej.

- W szpitalu były przeprowadzone kontrole. Jak się okazało, u innych lekarzy także wykryto tego rodzaju nieprawidłowości - zaznaczył Klaudiusz Senator.

Decyzja Sądu Okręgowego w Kielcach jest prawomocna.

Tagi do tego wpisu
Reklama