Prezydent się ugiął, Nazaretanki zostają

Data publikacji: 20.03.2019 12:04 / Data aktualizacji: 20.03.2019 13:28
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Nazaretanki

Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Nazaretanki
Kielce. 13.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Szkoła podstawowa prowadzona przez siostry Nazaretanki wznowi nabór. Wstrzymała go w lutym, ponieważ Bogdan Wenta, prezydent Kielc wypowiedział siostrom umowę użyczenia budynku przy ulicy Marszałkowskiej. Władze Kielc twierdziły wówczas, że chcą wykorzystać część budynku na ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych.

Dziś doszło do kolejnych rozmów obu stron, po których Bogdan Wenta ogłosił, że dojdzie do porozumienia z siostrami. - Bardzo zbliżyliśmy się do porozumienia. Ustalamy w tej chwili drobne, ale ważne techniczne szczegóły, również z myślą o korzyściach dla szkoły. Postaramy się, żeby wszystkie kwestie jak najszybciej uregulować i porozumienie zawrzeć – zapowiada prezydent Kielc.

Czego konkretnie dotyczą wspomniane szczegóły techniczne, tego Bogdan Wenta nie chciał powiedzieć. Pytany przez Radio Kielce, jak długo siostry będą mogły użytkować budynek, stwierdził że na razie tego nie ujawni. Nie chciał także wytłumaczyć, dlaczego utajnia szczegóły porozumienia. Poprzednie negocjacje między władzami Kielc, a nazaretankami rozbiły się o czas trwania użyczenia. Bogdan Wenta chciał podpisać umowę użyczenia na 16 lat, a siostry prosiły o 24 lata.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc zapewnia tylko, że szkoła będzie funkcjonowała i będą ją prowadziły Nazaretanki. - To najważniejsze dla rodziców - twierdzi.

O szczegółach dzisiejszych rozmów nie chce mówić siostra Natalia Białek, dyrektor Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Królowej. - Sam fakt, że są prowadzone rozmowy, to powód do radości. To dla nas bardzo ważne. Tak jak pani pełnomocnik wspomniała szkoła będzie istniała, więc i rekrutacja też będzie prowadzona – zapowiada siostra dyrektor.

Bogdan Wenta zapowiada, że w najbliższych dniach szczegóły umowy miasta z nazaretankami zostaną ujawnione.

Reklama