Arkadiusz Kubiec wiceprezydentem Kielc

Data publikacji: 20.03.2019 15:55
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja prezydenta Kielc, Bogdana Wenty. Na zdjęciu Arkadiusz Kubiec - wiceprezydent

Konferencja prezydenta Kielc, Bogdana Wenty. Na zdjęciu Arkadiusz Kubiec - wiceprezydent
Kielce. 20.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Potwierdziły się informacje Radia Kielce - Bogdan Wenta, prezydent Kielc przedstawił swojego drugiego zastępcę. Będzie nim Arkadiusz Kubiec z Platformy Obywatelskiej.

Nowemu zastępcy prezydenta będą podlegały Wydziały: Spraw Obywatelskich oraz Zarządzania Środowiskiem i Gospodarki Komunalnej. Kompetencje tych wydziałów mogą się jednak nieco zmienić, ponieważ w przyszłym tygodniu, Bogdan Wenta chce przedstawić nową strukturę organizacyjną urzędu.

Arkadiusz Kubiec jest kieleckim radnym. W latach 2009–2015 był wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a od 2015 zasiadał w fotelu dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu. Nie ukrywa, że sprawy transportu są mu bliskie.

- W Wydziale Spraw Obywatelskich wydawane są zezwolenia na linie transportowe na linie regularne, nieregularne i tak dalej. Wycinek transportu niewielki tam jest. Ale na tematy związane z transportem wielokrotnie rozmawialiśmy z prezydentem i wie, że w razie potrzeby może liczyć na moją radę – twierdzi Arkadiusz Kubiec.

Wenta odpowiadał też na pytania dotyczące krytycznych słów na swój temat, wypowiadanych przez radnych Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Kamila Suchańskiego, przewodniczącego Rady Miasta. Uznali oni, że przedstawiając sytuację finansową Kielc jako bardzo złą i mówiąc o groźbie zarządu komisarycznego, prezydent robi Kielcom czarny PR. Bogdan Wenta nie wycofuje się ze swoich słów. Jak tłumaczy, mówił o faktach, z których wynika obniżenie przez Agencję ratingową Fitch perspektywy ratingowej Kielc ze stabilnej na negatywną.

- No sądzę, że sobie czegoś nie wymyślam. Ja posługuję się też tym, co wytłumaczone jest przez doradców. I to nie po to, żeby budować czarny scenariusz, tylko możliwości, które przed nami stoją – twierdzi Bogdan Wenta.

Podczas dzisiejszej konferencji była również mowa o nowej lokalizacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc poinformowała, że rozważane jest kilka lokalizacji, najbardziej prawdopodobna to ulica Wikaryjska.

Reklama