Aktorka Paulina Holtz promowała czytelnictwo w Samsonowie

Data publikacji: 20.03.2019 18:07
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Kultura
Akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci w Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Na zdjęciu Paulina Holtz - aktorka

Akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci w Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Na zdjęciu Paulina Holtz - aktorka
Samsonów. 20.03.2019 / Fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie

#dzieciczytają – pod takim hasłem Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie rozpoczęła promocję czytelnictwa wśród dzieci do 12. roku życia. W inauguracji kampanii z udziałem 150. dzieci wzięła udział aktorka Paulina Holtz.

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego dzieci do 12. roku życia stanowią 18,6 procent ogółu czytelników.

- W naszej bibliotece jest nieco więcej, 24 procent, ale i tak warto zachęcać do czytania. Podczas kampanii zaproponujemy wiele inicjatyw, które mają na celu wyrobienie nawyku wypożyczania i czytania książek - podkreśla Anna Żmudzińska, dyrektor samsonowskiej placówki. Jedną z nich jest sesja zdjęciowa, pokazująca dzieci czytające w różnych miejscach, np. w wozie strażackim, na traktorze, a nawet w kościele.

Paulina Holtz, która jest wielką zwolenniczką czytania i promocji czytelnictwa, przyznaje, że czytała swoim córkom książki na dobranoc. Aktorka nagrywa też audiobooki, a na portalu społecznościowym ma stronę Tu i Teraz, gdzie czasem czyta książki „na żywo”.

- Serce rośnie, patrząc na takie inicjatywy - stwierdza aktorka.

To już kolejna akcja promująca czytelnictwo w samsonowskiej bibliotece. W ubiegłych latach placówka zachęcała do sięgania po książki kobiety i mężczyzn.

Reklama