Kolejne promesy na remonty zniszczonych dróg wręczone

Data publikacji: 21.03.2019 13:59
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wręczenie promes na odbudowę dróg gminnych i powiatowych zniszczonych w wyniku klęsk żywiołowych

Wręczenie promes na odbudowę dróg gminnych i powiatowych zniszczonych w wyniku klęsk żywiołowych
Kielce. 21.03.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Ponad 15 milionów złotych rządowego dofinansowania otrzymały dzisiaj 33 gminy i powiaty z województwa świętokrzyskiego. Promesy przekazane zostały na odbudowę dróg gminnych i powiatowych uszkodzonych w wyniku klęsk żywiołowych. Dofinansowanie pozwala pokryć do 80 procent kosztów remontów.

Zdaniem Marcina Piszczka, burmistrza Jędrzejowa, pomoc finansowa od rządu, często jest dla gminy ostatnią deską ratunku. Jak tłumaczy, trudna sytuacja na rynku budowlanym i wiążące się z tym wysokie koszty materiałów skutecznie blokowały nawet niewielkie naprawy.

Jak mówi wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, projekt promes jest jedną z ważniejszych form pomocy państwa dla samorządów. Zwłaszcza w przypadku tragedii, których nie da się przewidzieć, a których skutki dotykają samych mieszkańców.

Promesy zostaną przeznaczone na realizację 61 zadań drogowych. Łącznie zostanie odbudowanych ok. 70 km dróg. Władze województwa, tylko w tym roku przekazały już na ten cel 76 milionów złotych.
W latach 2016-2018, dzięki pomocy finansowej udało się wyremontować prawie 850 km dróg powiatowych i gminnych za łączną sumę ponad 200 milionów złotych.

Reklama