Terytorialsi z nową siedzibą. Dawny budynek MPEC-u oficjalnie własnością wojska

Data publikacji: 21.03.2019 20:20
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Budynki po dawniej siedzibie MPEC przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach, gdzie będzie mieściła się siedziba kieleckiej brygady WOT-u

Budynki po dawniej siedzibie MPEC przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach, gdzie będzie mieściła się siedziba kieleckiej brygady WOT-u
Kielce. 15.02.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do końca roku 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej przeniesie się do nowych koszar przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach. Terytorialsi będą stacjonować w budynku po dawnej siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Nieruchomość w tym tygodniu stała się już oficjalnie własnością wojska.

Pułkownik Artur Barański, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej informuje, że zanim sztab będzie mógł przenieść się do nowej siedziby, konieczne będzie przeprowadzone niezbędnych remontów.

- Pierwszym etapem będzie przygotowanie głównego budynku, tego, który znajduje się najbliżej ulicy Mielczarskiego - mówi pułkownik Artur Barański.

W przyszłości planowane są remonty pozostałych obiektów. Cały plac będzie zagospodarowany tak, jak koszary wojskowe. Powstaną place ćwiczeń, plac apelowy oraz garaże na pojazdy, którymi dysponuje brygada. Szacowany koszt inwestycji, to 25 - 30 milionów złotych.

Nieruchomość przekazaną na potrzeby 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej miasto kupiło na początku 2018 roku od dwóch spółek: MPEC oraz Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych. W maju ubiegłego roku przekazano ją darowizną do zasobu Skarbu Państwa na potrzeby dyslokacji 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

adv adv
Wiadomości
Reklama