Z dobrymi wynikami, ale za starzy. Maria i Przemek nie składają broni

Data publikacji: 22.03.2019 07:12
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maria Pytel i Przemysław Szymanowski

Maria Pytel i Przemysław Szymanowski
22.03.2019 / Fot. archiwum prywatne

Maria Pytel i Przemysław Szymanowski to znane sportowe małżeństwo ze Starachowic. Obydwoje znaleźli się w kadrze narodowej seniorów w triathlonie, powołanej na pierwsze półrocze 2019 roku. – Przeszliśmy pomyślnie testy w Spale i znaleźliśmy w dziesiątce, która wzięła udział w pierwszym tegorocznym zgrupowaniu w Cetniewie – powiedział Przemysław Szymanowski.

– Tam okazało się, że jedynie sześć osób pojedzie na kolejne dwa obozy reprezentacji i trzy imprezy cyklu Pucharu Europy. W tym gronie nie było miejsca m.in. dla nas. Trener kadry Tomasz Kowalski powiedział, że zadecydował wiek, a nie osiągane wyniki. Usłyszałem, że bardziej liczy się młodzież, bo w tej kategorii są w tym roku mistrzostwa świata i Europy – dodał Przemysław Szymanowski.

– Absolutnie nie czuję się staro, wprost przeciwnie. Wykonujemy trening, który nas wręcz odmładza. Z roku na rok czujemy się silniejsi. Nasz wiek wcale nie rzutuje na naszą kondycję i formę – stwierdziła Maria Pytel.

Pozbawieni finansowego wsparcia Polskiego Związku Triathlonu postanowili udowodnić, że nie warto ich skreślać. Stawiają sobie ambitne, ale realne cele. Obydwoje chcą stanąć na podium mistrzostw Polski w triathlonie w kategorii Elita.

– Pomocy i wsparcia szukamy w różny sposób. O szczegółach można przeczytać na naszych profilach na portalu społecznościowym, a także na stronie szymanowskitriathlonteam.pl – dodał Przemek.    

33 – letnia Maria Pytel zdobyła dotychczas dwadzieścia sześć medali mistrzostw Polski. Wielokrotnie zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharu Europy. Startowała w mistrzostwach Starego Kontynentu praktycznie we wszystkich kategoriach wiekowych.

32 – letni Przemysław Szymanowski ma na koncie czterdzieści sześć medali mistrzostw Polski w triathlonie, aquathlonie i duathlonie. Wielokrotnie startował w mistrzostwach Europy i świata oraz w obu cyklach pucharowych. Jest m.in. brązowym medalistą triathlonowych akademickich mistrzostw globu w drużynie.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama