PiS o kandydatach i wyborach do PE

Data publikacji: 24.03.2019 16:31
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Poseł PiS, Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami Brzostkowa w gminie Nowy Korczyn

Poseł PiS, Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami Brzostkowa w gminie Nowy Korczyn
Brzostków. 24.03.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec spotkał się dziś z mieszkańcami Stopnicy w powiecie buskim oraz Brzostkowa w gminie Nowy Korczyn. Przekazał informacje na temat programu wyborczego ugrupowania i przedstawił kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podczas spotkania w Stopnicy poseł podkreślił, że PiS ma dobry program, który również jest programem kompatybilnym w kontekście polityki europejskiej z programem krajowym. Jak podkreślał - Polska musi być takim krajem, w którym ludzie żyją na poziomie europejskim, zarabiają na poziomie europejskim oraz mają dobre warunki pracy i płacy.

- Chcemy nadawać ton w Europie. Mamy na to dobry pomysł, dobry projekt polityczny. Teraz czas na mobilizację. Ten program są w stanie wykonać dobrzy ludzie, których na listach do Parlamentu Europejskiego umieściliśmy w naszym okręgu świętokrzysko-małopolskim - mówił poseł.

Krzysztof Lipiec odniósł się także do kandydatów startujących w tegorocznych wyborach, którzy wywodzą się ze świętokrzyskiego. Przypomniał, że liderem listy jest wicepremier Beata Szydło, ponadto na liście znajduje się również m.in. profesor Ryszard Legutko, poseł Dominik Tarczyński, wiceminister spotu i turystyki Anna Krupka czy poseł Michał Cieślak.

- Oni z pewnością będą wspierać nasz samorząd regionalny. W województwie świętokrzyskim potrzeba było wielu zmian i w tych zmianach będą nam potrzebni nasi przedstawiciele w Parlamencie Europejskim. Proszę, abyście o nich pamiętali w dniu wyborów - apelował poseł.

Kolejne spotkanie podczas, którego poseł Krzysztof Lipiec przedstawiał założenia nowej piątki PiS oraz program wyborczy ugrupowania odbyło się w Brzostkowie w gminie Nowy Korczyn. To kolejne spośród tysiąca zapowiedzianych w ciągu najbliższych dziesięciu tygodni spotkań z mieszkańcami regionu. 

Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, podkreślił, że w niedzielę w całym regionie odbyło się prawie 100 takich spotkań.

Poseł PiS, Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami Brzostkowa w gminie Nowy KorczynBrzostków. 24.03.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Mówimy o deklaracji europejskiej, o tym jakiej Europy byśmy chcieli. Co byśmy chcieli tam zmieniać, jakie jest miejsce Polski w Europie. Ludzie sugerują i podpowiadają bardzo dużo ważnych postulatów. Mam nadzieję, że te spotkania z pewnością mocno się wpiszą w nasze działania, które prowadzimy w odniesieniu do budowania programu politycznego - tłumaczy Krzysztof Lipiec.

Poseł dodał, że mieszkańcy opowiadali mu o problemach polskiej wsi - to m.in niskie ceny produktów rolnych i problem ze sprzedażą tego co wyprodukują.

- Ja przede wszystkim mówiłem o planie dla wsi. Są rolnicy tego świadomi. Potwierdzają, że wiele dobrych zmian zostało zauważonych. Mówili o sprzedaży bezpośredniej, o paliwie rolniczym i te zmiany są najbardziej odczuwalne. Największą bolączką jest sprawa nierównego traktowania na europejskim rynku rolnym - dodaje poseł.

Mieszkańcy podkreślali, że tego typu spotkania to dobry pomysł. Jak zaznaczają dużo się dowiedzieli i liczą, że takich wizyt będzie jeszcze więcej.

Kolejne spotkania na terenie Ponidzia najprawdopodobniej już w przyszły weekend mają się odbyć w gminie Tuczępy i Solec-Zdrój.

Poseł PiS, Krzysztof Lipiec spotkał się z mieszkańcami Brzostkowa w gminie Nowy KorczynBrzostków. 24.03.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama