Sandomierz jak Ciechocinek. Powstanie park z tężnią

Data publikacji: 25.03.2019 21:02
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec na tle wizualizacji parku

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec na tle wizualizacji parku
Sandomierz. 25.03.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Park z tężnią, alejkami, ławeczkami i zielenią powstanie przy ul. Baczyńskiego w prawobrzeżnej części Sandomierza. Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na wykonanie tej inwestycji i podpisał umowę z wykonawcą.

Teren, na którym powstanie nowy park w SandomierzuSandomierz. 25.03.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Przetarg udało się rozstrzygnąć za pierwszym podejściem. Cieszę się, że mieszkańcy tego osiedla zyskają nowe, atrakcyjne miejsce do rekreacji i wypoczynku - powiedział burmistrz Marcin Marzec.

Andrzej Bolewski, miejski radny i prezes Spółdzielni Budownictwa „Sandomierz” stwierdził, że będzie to park szczególny. Tutaj nie tylko można będzie odpocząć w  otoczeniu zieleni, ale  także skorzystać z walorów prozdrowotnych z powodu tężni. Jest to bardzo potrzebne mieszkańcom osiedla przy ul Baczyńskiego, którzy w większości byli pracownikami huty szkła. Typowymi dla nich dolegliwościami jest tarczyca i choroby  płuc .

Wykonawcą inwestycji jest firma Interbed z Tarnobrzega. Jak powiedział jej właściciel Tadeusz Kosikowski, budowa parku będzie dosyć trudna, wymaga dopracowania każdego szczegółu. - Po uruchomieniu myślę, że będzie to ładne miejsce na mapie Sandomierza - dodał.

Prace przygotowawcze rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Inwestycja będzie kosztować  około 1 mln 400 tysięcy złotych. Miasto ma na nią unijne dofinansowanie w ramach programu rewitalizacji.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec i wykonawca inwestycji Tadeusz Kosikowski podpisują umowęSandomierz. 25.03.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama