Maciej Giemza celuje w medal mistrzostw Europy

Data publikacji: 26.03.2019 07:27
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza

Maciej Giemza
Fot. Orlen Team

Maciej Giemza z Orlen Team wystartuje w tegorocznych mistrzostwach Europy w motocyklowych rajdach enduro. Dwie pierwsze rundy rozegrane zostaną 6 i 7 kwietnia w portugalskim Gois. Dla 23–letniego kielczanina będą to pierwsze zawody od styczniowego Rajdu Dakar.

– Po zeszłorocznych finałowych rundach European Enduro Championship (EEC) w Kielcach stwierdziłem, że sobie i kibicom mam jeszcze coś do udowodnienia, że potrafię się ścigać. Dlatego chcemy przejechać cały cykl mistrzostw. Będę chciał „wbić” się na podium. Uważam, że jest to realny plan – powiedział wychowanek KTM Novi Korona Kielce. 

Tegoroczne mistrzostwa Europy w motocyklowych rajdach enduro składać się będą z czterech imprez, które odbędą się w Portugalii, Słowacji, Łotwie i Finlandii. 

Maciej Giemza nie planuje natomiast regularnych startów w mistrzostwach Polski enduro.

– Jeśli przydarzy się wolny weekend, to możliwe, że na takie zawody się wybiorę. Na pewno jednak nie pojadę całego cyklu – stwierdził ubiegłoroczny mistrz kraju w klasyfikacji generalnej i klasie E1.

Maciej Giemza ma w planach także starty w mistrzostwach świata cross – country (FIM Cross-Country Rallies World Championship). W lipcowym Silk Way Rally prowadzącym z Rosji przez Mongolię do Chin i październikowym Rajdzie Maroka.

Kielczanin pojedzie także wybrane rundy Pucharu Świata Baja (FIM Bajas World Cup). Będzie to najprawdopodobniej Baja Espana Aragon, Hungarian Baja, a także niezaliczany do tego pucharu Baja Poland.

Reklama