Jan Piwnik „Ponury” REGIObohaterem

Data publikacji: 27.03.2019 13:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko. Pociąg z wizerunkiem pułkownika Jana Piwnika „Ponurego”

Skarżysko. Pociąg z wizerunkiem pułkownika Jana Piwnika „Ponurego”
27.03.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pociąg z wizerunkiem pułkownika Jana Piwnika „Ponurego” od czwartku będzie kursował po torach województwa świętokrzyskiego. To efekt kampanii REGIObohater, zorganizowanej przez Przewozy Regionalne.

Jak informuje Zdzisław Cieślik, rzecznik prasowy spółki, akcja miała uhonorować i podkreślić rolę regionalnych bohaterów w walce o odzyskanie niepodległości przez Polskę.

- W trakcie kampanii można było zapoznać się z biogramami 100 osób, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Następnie z tych nazwisk wybranych zostało 16 bohaterów, którzy zostali patronami poszczególnych województw. W naszym zwyciężył pułkownik Jan Piwnik - dodaje Zdzisław Cieślik.

Jak dodaje, pociąg z wizerunkiem „Ponurego” będzie jeździł po całym województwie świętokrzyskim.

- Wizerunkiem pułkownika oznaczony będzie jeden skład naszego pociągu. Będzie go można spotkać zarówno np. we Włoszczowie, jak i Skarżysku – Kamiennej - dodaje Zdzisław Cieślik.

Pierwsza trasa pociągu z wizerunkiem pułkownika Jana Piwnika będzie wiodła z Kielc do Ostrowca Świętokrzyskiego. Skład odjedzie z peronu pierwszego stacji Kielce o godzinie 9.54.

Reklama